Europejskie rządy oraz struktury od lat zastanawiają się nad efektywnością, gdyż skuteczność gospodarcza w zestawieniu z nakładami nie podąża za resztą świata. Przyrost efektywności w pełnej strefie euro sięga teraz mniej aniżeli 0,5%, co stanowi duży upadek z poziomu 2%, jaki był zapisany w 1995 r. Efekt tenże jest zdecydowanie poniżej poziomu zapisanego w USA oraz pozostałych regionach zaawansowanych gospodarczo. Określenia pokazują, iż wielu zatrudnionych boryka się z kłopotami w owej sprawie, aż jedna piąta z nich mówi, iż osiągają oni maksymalną efektywność tylko „czasami”, natomiast jedna osoba na dziesięć stwierdza, iż „sporadycznie bądź wcale” osiąga najwyższą efektywność. Lecz być może szczególnie ważne odkrycia odnoszą się do podstaw tychże kłopotów połączonych z efektywnością, natomiast tak naprawdę najważniejszym elementem jest kiepskie administrowanie, nieskuteczne systemy oraz mechanizmy i powolna oraz bezskuteczna technika.

 

Zatrzymaj pracowników

 

Teraz wyzwanie utrzymania zatrudnionych pochodzi nie jedynie od przeciwników na rynku, gdyż przeszło jeden na pięciu zatrudnionych (15%) uważa, iż czynnie kalkuluje samozatrudnienie oraz / bądź pracę na swój rachunek. Podobnie, możesz stracić własnych szczególnie utalentowanych zatrudnionych na korzyść pozostałych regionów, ponieważ 6% europejskich zatrudnionych czynnie rozważa wyjazd za granicę do pracy w przeciągu najbliższych dwóch lat, natomiast następne 27% mówi, iż rozważyliby taki wyjazd w przyszłości. Dzięki silniejszemu rynkowi pracy pracownicy mogą być bardziej skłonni do rozpoczęcia poszukiwań kolejnego sposobu pracy oraz nowoczesnych lokalizacji.

Wedle najnowocześniejszych informacji co dziesiąta osoba na rynku pracy kryje w sobie talent, tymczasem najprawdziwszym wyzwaniem dla pracodawcy jest zarówno rozpoznanie, jak i rozwój potencjału takich osób. Jeszcze istotniejsze stają się właściwości osobowości oraz zdolności międzyludzkie, w tymże umiejętność łączności . Firma widzi nadzieję w ludziach, jacy nie jedynie mogą doskonale się komunikować, lecz będą również chcieli się rozwijać oraz właściwie mocno zaangażować w pracę. W walce o najlepszych kandydatów pomagają świadczenia pozapłacowe, więc benefity. Jeszcze trudniej się wyróżnić ofertą tychże świadczeń. Prywatna opieka medyczna, pakiet sportowy dla zatrudnionych oraz – jeszcze powszechniej – również ubezpieczenie na życie stały się już kanonem w większych spółkach. Normą są również specjalistyczne świadczenia (na przykład atrakcyjne wycieczki) udzielane w nagrodę najdoskonalszym zespołom sprzedaży.– Pragnąc się obecnie wyróżnić ofertą benefitów, należy co roku sięgać po coś nowego, coś, co może zaskoczyć.

 

Potwierdzone dane

 

Rezultaty badań IMD potwierdzają to o czym mówi się od dawna: przedsiębiorstwa nie mogą administrować talentami, ponieważ niezwykle niejednokrotnie nie są ich w ogóle w stanie rozpoznać. Firmowy plan może być dobrym, wydajnym menedżerem oraz władać biegle 4 językami, lecz aby mógł się sprawdzić oraz poszerzyć w kolejnej roli, spółka po pierwsze musi rozpoznać jego potencjał, umiejętności oraz zdolności oraz również staranie zaplanować oddziaływania rozwojowe. W sytuacji, kiedy teren HR nie jest zinformatyzowany, analizy roczne przeprowadza się raz w roku w formie papierowej ankiety natomiast szkolenia prowadzi w oderwaniu od potrzeb zatrudnionych, ciężko o poprawę współczynników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *